Czas na podróże – jak wybrać dobrą torbę na kółkach?

Czym charakteryzuje się dobra walizka? Przede wszystkim solidnością wykonania, dobrą jakością materiału oraz systemu kółkowego. Walizka ma nam służyć przez co najmniej kilka lat, nie tylko sezon lub dwa, dlatego zwróćmy uwagę na wszystkie parametry wpływające na jakość walizki. Poniżej podpowiemy co jest szczególnie ważne przy wyborze i co decyduje o długim czasie użytkowania walizki.

Torba na kółkach

Torba na kółkach to chyba najbardziej popularny model bagażu na całym świecie. Jest wygodny, łatwo się go przenosi i steruje kółkami. Jak jednak dobrać najlepszy model, jeśli na rynku mamy zatrzęsienie walizek, w różnych cenach, z różnych materiałów i wykonanych na kilka sposobów?  Poniżej opiszemy wszystkie warte uwagi parametry, które pomogą w podjęciu decyzji o zakupie.

 

 

Solidne kółka

Solidne kółka to połowa sukcesu! W dobrej jakości walizce powinny być zintegrowane fabrycznie z walizką, co daje nam pewność jakości i większej odporności na uszkodzenia.  Unikajmy kółek klejonych do walizki, ponieważ bardzo szybko ulegają uszkodzeniu, co w czasie podróży może stać się poważnym problemem. Ciężko na lotnisku wymienić nagle kółka w walizce, a noszenie jej to zdecydowanie niekomfortowa sytuacja.
drugim parametrem decydującym o jakości kółek jest materiał z jakiego są wykonane. Najlepsze są kółka kauczukowe, które są dosyć duże  i znacznie pomagają w czasie wykonywania manewru skrętu.  W sklepach mamy dużo modeli z kółkami wykonanymi z plastiku i gumy, te są mniej trwałe, szybko się niszczą i nie można ich wymienić. Walizki mają system dwu- lub czterokółkowy,  które rewelacyjnie sprawdzają się podczas przewożenia walizek o dużych gabarytach, znacznie minimalizując wysiłek jaki musimy włożyć w transport rzeczy.

Materiał wykonania walizki

Materiał z którego wykonana jest walizka to także poważna sprawa, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo przewożonych rzeczy. Walizki dzielimy ze względu na gabaryty na małe, średnie i duże, ale także ze względu na materiał, czyli na miękkie, półtwarde i twarde.  Walizki twarde, wykonane z np. poliwęglanu, są najbardziej trwałe, ale też bardzo sztywne.

Zabezpieczenie walizki

W czasie podróży warto korzystać z zabezpieczeń jakie daje nam producent walizki. Na szczęście większość modeli ma obecnie już wbudowany system zabezpieczenia, który nie jest łatwy do złamania przez potencjalnych złodziei.

Świetne torby na kółkach oferuje np. sklep z galanterią skorząną e-mcklein.pl

Story Page