Czego należy oczekiwać podczas wizyty u stomatologa?

Jak wygląda wizyta u stomatologa?

Na początek należy sobie znaleźć dobrego dentystę, który będzie w stanie zagwarantować nam sprawną pomoc. Jeśli mamy już taką osobę, która będzie nam odpowiadać dalej można ustalić z nią termin spotkania i wizyty kontrolnej. Najlepiej robić to regularnie, by unikać problemów z zębami. W czasie pierwszej wizyty przeprowadzony będzie wywiad dotyczący zdrowia. Przy kolejnych wizytach należy informować o wszelkich zmianach. Większość wizyty będzie polegać na przeglądzie zębów i dziąseł. Jeśli odbywa się takie wizyty regularnie co około 6 miesięcy to zęby będą czyste i dłużej będą nam służyć. Uda się zapobiec różnym dolegliwościom.

Dokładne czyszczenie

W trakcie wizyty może być prowadzone dogłębne czyszczenie zębów. Przy pomocy specjalnego sprzętu uda się usunąć osady i nagromadzoną płytkę bakteryjną. Stomatolog może również polerować zęby i wykorzystać do czyszczenia nić dentystyczną. Kompletne badanie kontrolne Przeprowadzone będzie również kompletne badanie kontrole, które pozwoli ocenić zmiany chorobowe. Można także oczekiwać na podpowiedzi jak skutecznie dbać o zdrowie jamy ustnej i radzić sobie z problemami.

Prześwietlenia RTG

Niekiedy może pojawić się również konieczność wykonywania prześwietlenia. To taka kontrola, która da nam większe możliwości oceny potencjalnych problemów z uzębieniem i wydaje się, że w pewnych sytuacjach wykonywanie takiego badania będzie wskazane. Ostatecznie tutaj stomatolog powinien wskazać kiedy takie badanie powinno się wykonywać oraz w jakich sytuacjach będzie ono rzeczywiście niezbędne, by poradzić sobie z problemami.

Jak często powinienem odwiedzać stomatologa?

Jeśli z zębami nic złego się nie dzieje wydaje się, że będzie można planować wizyty co około pół roku w celu kontroli. Jeśli potrzebne będzie dalsze leczenie będzie można uzgodnić kolejne wizyty już wychodząc z gabinetu. Jeśli coś będzie dla nas niejasne powinniśmy zadawać jak najwięcej pytań, by w ten sposób starać się dowiedzieć o tym co robi dentysta z naszym uzębieniem.

Story Page