Jak znaleźć dobrego dentystę

Warto szukać u znajomych kogoś godnego polecenia. Jakaś osoba, której ufamy i wiemy, że już leczyła zęby możliwe że będzie w stanie nam kogoś interesującego zaproponować. Jeśli w ten sposób uda się nam kogoś znaleźć będzie można zacząć się z dentystą kontaktować, by starać się umówić na jakąś wizytę. Na pewno szukać trzeba takiego dentysty, z którym dobrze się czujemy. Inne metody poszukiwania dentysty: Można poszukiwania przeprowadzić także w sieci.

Obecnie coraz więcej dentystów ma swoje strony internetowe, na których przedstawiają swoje umiejętności i metody leczenia. Można szukać w polskich książkach telefonicznych pod hasłem stomatolog. Na pewno uda się znaleźć sporo różny danych i będzie można następnie dzwonić po tych gabinetach i szukać dla siebie odpowiednich usługodawców. Dentyści ogólni są przeszkoleni w prowadzeniu wszystkich typów leczenia. W razie różnych trudności, które się pojawią możemy zostać skierowani do innego specjalisty:

Dentysta pediatryczny – specjalizuje się w stomatologii dziecięcej.

Endodonta – będzie wykonywał leczenie miazgi zębowej i leczenie kanałowe

Protetyk – zajmuje się koronami, mostami oraz protezami zębowymi

Patolog jamy ustnej – specjcalizuje się w leczeniu jamy ustnej z użyciem badań laboratoryjnych

Chirurg jamy szczękowej – prowadzi leczenie chirurgiczne, usuwa torbiele, guzy czy zęby. Może także zajmować się leczeniem złamań i poważnych problemów ze szczękami, które mocno się rozwiną. Są to lekarze, którzy stosują metody zbliżone do tego co wykonują chirurdzy plastyczni w celu leczenia niedoskonałości jamy ustnej

Ortodonci – zajmują się zgryzem i jego odpowiednim ustawieniem z użyciem specjalnych aparatów ortodontycznych i innych urządzeń, które odpowiadają za przemieszczanie zębów

Periodontolodzy – specjalizują się w leczeniu chorób dziąseł Jak zostać praktykującym dentystą? Lekarz ogólny musi posiadać specjalny stopień lekarza stomatologa, który uzyskuje się po ukończeniu odpowiedniego kierunku na medycznych akademiach. Wymagania związane z tym kierunkiem to pięć lat do uzyskania praktyki ogólnej i dwa lata na specjalizację. Następnie trzeba zdać państwowy egzamin by móc rozpocząć praktykowanie.

Story Page